úterý 20. ledna 2015

Obrázky do předsíně

Už při plánování chodby, která je díky dispozici do tvaru "Z" jsem měla vymyšlené kde bude věšák, kde polička a kde bude stěna s nějakou dekorací, která nebude zužovat průchod. Jednou jsem na netu narazila na stránky, kde byly různé seskupení různě velkých rámečků s fotkami a to mě zaujalo a řekla jsem si že musím někde sehnat vhodné rámečky.

Líbí se mi C, D, F, I

V obchodech je nabídka různých rámečků, ale ceny obyčejných dřevěných začínají od 60Kč, ty opravdu hezké s profilovaným rámem jsou přes 100Kč... Takže jsem koupi odkládala a čekala na vhodnou nabídku. Koukala jsem i na aukční servery, ale taky nic.

Až náhodou jsem objevila ideální dřevěné rámečky polské výroby. Ceny od 20Kč. Super!


V nabídce byly rámečky tří velikostí klasického formátu fotky (10x15, 13x18 a 18x24cm), dva čtvercové a dva podlouhlé obdélníkové typy rámečku.

Měla jsem jasno, že nechci aby v sestavě rámečků jeden dominantní jako třeba tady v tom případě.


Hledala jsem něco co by bylo pravidelné, ale působilo to nesouměrně.


Takovéhle horizontální dělení a jinak bez pravidel se mi taky líbí :-)Některé sestavy jsou vyloženě ideální na schodištěPři hledání inspirace mě zaujalo i tato kombinace rámečku s nápisy na zdi.


Na jednu ze stěn chodby jsem totiž plánovala něco na způsob "pravidel rodiny".

A tak si teď hraju s rámečky. Měním jejich uskupení do různých kompozic.
Pak mě ještě čeká vybrat vhodné fotky a případně upravit barvy rámečku. Ale o tom zase někdy příště ;-)

2 komentáře:

  1. Dobrý den, děkuji za článek s inspirací jak poskládat rámečky na zeď..taky plánuji vydekorovat chodbu fotkama v rámečku, můžete mi prosím napsat,kde jste sehnala tyto přírodní dřevěné? Domeček máme ve venkovském stylu,tak sháním taky takové jednodušší dřevěné :-)Děkuji..Hezký den, Pavlína

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Pavlí rámečky jsem objevila v jednom papírnictví v Chomutově. Pokud by jste chtěla, napište mi email, můžeme se domluvit že vám je koupím a pošlu. Do měsíce tam určitě zase pojedu.

      Vymazat

Děkuji všem za návštěvu, moc mě těší jestli se vám tu líbilo. Vážím si každého vašeho komentáře :-)