pondělí 12. ledna 2015

Jednodvéřová šatní skříň

Dalším dokončeným kouskem, který prošel znovuzrozením je menší jednodveřová šatní skříň kterou jsem před časem koupila na Aukru za 105Kč. Byla jsem jediná kdo o ni měl zájem :-D


Dojela jsem si pro ni na Valentýna loňského roku do jihočeslé Zlivy (kousek od Hluboké nad Vltavou), kde ji měl pán v garáži. Byla suchá, jen málo zasažená červotočem. Celkově ve velmi slušném stavu.


Dlouho čekala ve skládku, ale nyní kdy potřebuji řešit úložné prostory a stále ne a ne objevit vhodnou vařenku kterou bych si moc přála, jsem byla nucena na to místo a pro ten účel zvelebit tuto skříň.

Začala jsem s renovací jednoho slunného prosincového dne, kdy teplota dosahovala hodně nad nulu.
Nejdříve jsem musela obvyklou vrstvu nátěru odstranit horkovzdušnou pistolí.


Zlatá skříň :-) Rovné hladké plochy jdou dolu dobře. Ale i tak mi to trvalo cca dvě hodiny, než jsem ji celou opálila.


Na mě nezvykle jsem se hned pustila do louhování. Většinou jsem po této fázi již zralá na odpočinek a tak vše balím a odkládám na neurčito :-D ale opravdu potřebuju věci nandat do skříně a taky je zima a moc příležitostí dodělat ji venku už nebude, takže...
Dala jsem se do louhování. Nejprve nezbytné ochranné prostředky a oblečení co se případně může potřísnit. A vzhledem k teplotě jsem si pod gumové rukavice vzala i tenčí zimní pletené rukavice.
Při louhování jsem začala cítit na palci pravé ruky štípání, tak jsem se hned podívala, zda nemám děravou rukavici. Už se mi vícekrát stalo, že se při louhování o něco protrhla a nebo ji prožral louh, ale nic, tak jsem louhovala dál. Po dalších minutách jsem rukavici raději sundala a hned běžela pod vodu. Nehet na palci jsem měla už značně naleptaný a venkovní část palce taky poleptaný :-( Ten nehet mě zděsil nejvíc. S tím jsem doposud neměla zkušenost. Pokožku už jsem poleptanou měla, ale nehet... :-/ No po týdnu se palec zahojil, nehet jsem jemným pilníkem povrchově obrousila a snad to bude taky dobrý.

Je třeba být při práci s louhem opravdu více než opatrný! Já jsem s postupnými zkušenostmi posílila ochranné prostředky a jsem obezřetnější. Ale člověk nikdy neví co ho překvapí...

Po dokončení olouhování jsem poprosila mého milovaného muže, co si zrovna myl auto, aby mi to spláchnul vysokotlakým čističem (wapkou).  Za prvé to jde rychleji a myje to do hloubky, takže super! Taky to s tlakem vody odstraní i případné zbytky nátěru, co se nedokonale olouhovaly. Bohužel občas to vezme i s nějakým tím sukem :-)


No a teď nucená technologická odstávka aby skříň vyschla :-)
Začala jsem v 11 hodin a skončila v 16 hodin. Někdy si říkám, jestli není lepší koupit si již zrestaurovanou věc, než se s tím piplat :-D

Skříň je suchá, takže obrousit a doladit aby mohla jít do předsíně.


Člověk by nevěřil kolik nepořádku ještě z toho broušení je. Všude se práší... Povrchově ji zatím nebudu nijak upravovat až se uvidí kde bude.

Jedna noha skříně byla prožraná, tak jsem ji kus uřízla a skříň se tak o něco zmenšila.

Ještě je třeba dodělat police. Ty nebyly součástí skříně i když uvnitř byla původně uzpůsobena na šatní tyč, později předělaná na police.Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za návštěvu, moc mě těší jestli se vám tu líbilo. Vážím si každého vašeho komentáře :-)