čtvrtek 19. května 2016

Rohová skříňka

Dlouho jsem se s vámi nepodělila o nějaký restaurovaný kousek :-)

Jedním z dlouho rozdělaným, který bych ráda v brzké době dodělala je rohová skříňka.
Přivezla jsem si ji v dubnu 2014 ze sběrného dvora, kam jsme vezli nějaký odpad. V kontejneru na dřevo jsem zahlédla rohovou skříňku a srdce mi zaplesalo. Ovšem hned na to začala vnitřní panika. Jedno mé já říkalo "tu skříňku tu nemůžu dělat" a druhé říkalo "ta ženská co to tu má na starosti ji nedá a tvůj muž bude zase brblat že taháš domu krámy".

Tentokrát to bylo silné, takže jsem se překonala a šla se paní správcové zeptat zda by jí nevadilo, že bych si z kontejneru něco vyndala. Bránila se že to nejde, že je sledují na kamerách, ale pak se v ní něco hnulo a řekla, že když to naložíme rychle, že to jako neuvidí. Takže jsem vpadla na mého muže a využila jeho překvapení a oznámila mu že potřebuju pomoct naložit skříňku. Kdybych se ho šla zeptat jestli by mi pomohl, zbytečně bychom se zdržovali jeho váháním :-D Takhle jsme ji za chviličku měli v autě :-)


Byla sice trochu rozlámaná jak ji tam hodili, ale nemohla jsem ji nechat! Jestli si dobře vzpomínám hned jsem věděla, že se bude vyjímat v rohu v ložnici :-)


S restaurováním jsem začala více méně hned. To prvotní nadšení je vždy nejlepším hnacím motorem.

Venek skříňky byl natřen několika vrstvami nátěrů odstínu slonová kost. Vnitřek byl jakoby namořený do růžovofialova.Po tom co jsem opálila nátěr jsem skříňku olouhovala abych ji očistila a připravila na broušení.

Pak nastala doba, kdy jsem skříňku nechávala proschnout a na to navazovala dostavba našeho domu, takže se na chvíli její restaurování odložilo.


Jelikož dveře byli ze skříňky vylomené a s pantem šlo i část dřeva, tak jsem v mezičase zkoušela implantování třískami.


No a nyní nastal čas skříňku dodělat, tak mi držte palce ať se mi to bez nějakého zádrhelu podaří a brzy se budu moci pochlubit fotkou skříňky v ložnici ;-)

Jen mám zase dilema, zda ji nechat přírodní a nebo i kvůli tomu "implantátu" udělat barevnou povrchovou úpravu. Co myslíte?

11 komentářů:

 1. Tohle opravdu obdivuji a moc se těším na výsledek.
  Andrejko, měj hezké dny, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko moc děkuju za podporu i za přání hezkých dnů. I já tobě přeji nejen pěkný víkend :-)

   Vymazat
 2. Jsi dobrá, do čeho se pouštíš. držím palce a těším se na výsledek.
  Pavel

  OdpovědětVymazat
 3. Čoveče na výsledek toho implantování jsem zvědavá. Asi se dojedu kouknout osobně ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to snad ani ne :-) Dělám co můžu, ale nevím jestli by tvé kritické oko bylo spokojené ;-)

   Vymazat
  2. Jak mé kritické oko?? Já se s tím nikdy tak nemazlím, jako ty, takže já nemůžu říct ani popel ;-) A dojedu se podívat a dojedu! :-D Minulý týden jsem neměla možnost si to u vás prohlídnout.

   Vymazat
 4. Jsem zvědavá jak to dopadne, ráda sleduji repase. Ať se podaří, Kája.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně že to dobře dopadne :-) Už zbývá jen osadit panty a přetřít lakem ;-)

   Vymazat
 5. Jak šlo to lepení třískami? Je tu hodně inspirací, já se poohlížím po něčem, co není až tak rozedrané, ale je fakt, že toho nemám zase tolik :-D Protože těch věcí, co se někde nesypou a zároveň za ně člověk nedá majlant, tolik není :-D. Tohle je pro mě inspirace, že to jde i s věcmi, nad terými člověk lehce "zláme hůl".

  OdpovědětVymazat

Děkuji všem za návštěvu, moc mě těší jestli se vám tu líbilo. Vážím si každého vašeho komentáře :-)