neděle 20. července 2014

Slavnosti Jakuba Krčína

Jako každý rok i letos je kulturní program lázeňského města Třeboň plné kulturních akcí.
My jsme se vydali na akci oslavující slavného stavitele rybníků.

Historické slavnosti Jakuba Krčína začali již v pátek večer a to nočním pochodňovým průvodem. 


Těchto slavností jsem se účastnila poprvé a tak mě trochu překvapilo, jak to bylo pojaté. Jakuba Krčína totiž přivezou na slavnosti čerti a to přímo z pekla!
Na zámeckém nádvoří pak přivítá Krčína Vilém z Rožmberka a po ukázce renesančních tanců a šermířských soubojů se s diváky rozloučí.

Druhý den je bohatý program po různých místech Třeboně. 
Od desáté hodiny na hlavním náměstí začíná dobový trh s ukázkami vystoupení různých šermířských skupin, hudebníků s dobovou hudbou či tanečníků jak jinak než s dobovými tanci :-)
Tyto historická vystoupení nejen pro děti zpestřuje kejklíř Lukáš.Vystoupení nebylo špatné, ale celou dobu jsem z něj měla pocit, že ho to vůbec nebaví, což mi kazilo hodně dojem :-(


Další program se odehrává v zámeckém parku, kde jsou rozmístěna různá stanoviště se soutěžemi pro děti. Mezi tím jsou ležení účinkujících, kde probíhají ukázky historických řemesel.
Večer zde po divadelních představeních byla ohňová show. Kdo podcenil repelent nestačil se ohánět :-)


Jelikož jsme nenašli jediné místo pro dva lidi v některé z velkého počtu restaurací, došli jsme si nakonec pro pizzu a vhledem k času si ji vzali s sebou na ohňovou show a tam dráždili chuťové buňky lidí kolem. Po několika poznámkách jsem se až bála, že mi někdo pizzu sní :-D

Chvíli po ohňové show se s ohňovým průvodem Jakub Krčín v doprovodu čertů přesune na hráz rybníka, který nechal vystavět a nesl dříve jméno Nevděk, kde nasedne na loďku a zmizí v dáli.


Celou podívanou ukončí ohňostroj nad vodou rybníka. Když jsi mezi přihlížejícícm davem najdete místo, je to pěkná podívaná :-)

Po cestě na místo, kde jsme parkovali náš obytňáček jsem zkusila, zda ještě bude otevřená výborná cukrárna na rohu a byla! :-)
Takže jsem si v půl jedenáctý v noci pochutnala na zmrzlině a chvilku po tom ulehla ke spánku :-)

 

Jelikož jsme tuto akci pojali jako odpočinkovou, tak jsme se v neděli vydali na cestu kolem světa.


Po cestě nakrmili kapříky i kachny a jelikož bylo pěkné slunečné počasí, odpoledne jsme strávili u vody. Příjemně strávený víkend :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji všem za návštěvu, moc mě těší jestli se vám tu líbilo. Vážím si každého vašeho komentáře :-)