pátek 25. listopadu 2016

Skleněný poklop

Vždycky se mě fascinovaly skleněné poklopy.

Před časem jsem neodolala a koupila si malinký poklůpek. Původně na citron, ale já ho používám i na sušenky. Ten jste mohli vidět v příspěvku o skořicových sušenkách.

Asi půl roku po té mi do oka padla větší dóza na sýry, kterou taky používám i na různé jiné pochutiny.Nápad který vám teď představím uzrával v hlavě nějakou dobu. Ono jak to tak bývá, od nápadu k realizaci je dlouhá cesta. Vše je třeba doladit do posledního detailu.

Mezi kamarády keramiky jsem známá svojí úchylkou v kombinaci keramiky s jinými přírodními materiály :-) Ale se sklem v této podobě jsem to zkoušela poprvé.

Začalo to nákresy na papír, kam jsem si poznačila své nápady. Šlo o poznámky jaké tvary úchytek by bylo fajn vyzkoušet a jaké k nim udělat spodky.


Keramika je dost alchymie a tak bylo třeba vychytat proporce a další detaily.

Takhle to vypadá, když se nápad zhmotní :-)


Na stole to vypadá dobře a pokud se nestihne vše sníst hned, tak to neosychá.

7 komentářů:

 1. Tak tomu říkám skvělý nápad.Ta keramika dodává sklu takovou patinu domáckosti ;-).Není to tak strohé,studené.Skvělý nápad.H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, hezky jsi to napsala :-) Dělám i drátěné poklopy, ale o těch až někdy na jaře až začnou létat mouchy ;-)

   Vymazat
 2. Poklop s keramickým tácem vypadá fantasticky.
  Moc by se mi takový líbil na chatu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jaký styl by se ti líbil? Jaký tvar úchytky a tác rovný?

   Vymazat
  2. Moc se mi líbí ten s bábovkou, to je přesně on. Tác i ta úchytka k němu sedí. Kdyby šla udělat modrá dekorace, tak by neměl chybu.

   Vymazat
 3. Andrejko, to je moc hezký nápad. a ten skleněný poklop sis nechala vyrobit a přidělala k němu úchytku? fakt moc pěkné.
  Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Majko :-) Moje výroba je ta úchytka a podnos či miska. Složitost spočívá v tom, že keramika má určité smrštění při výpalu a muselo mi to oboje pasovat na ten tvar skleněného vrchlíku. Takže to byl proces, ale už to mám myslím vychytané ;-)

   Vymazat

Děkuji všem za návštěvu, moc mě těší jestli se vám tu líbilo. Vážím si každého vašeho komentáře :-)