neděle 8. listopadu 2015

Rám obrazu, rám zrcadla

Když jsem plánovala koupelnu, chtěla jsem zrcadlo s rámem ze starého obrazu. Jeden rám jsem na to měla schovaný. Kdysi jsem ho dostala jako pozůstalost po malíři.

Povrch rámu byl z "materiálu" se kterým jsem se ještě nesetkala. Dle mého taťky jakási želatina se sádrou.

Nejdřív jsem zkoušela povrch opálit, ale jediné čeho jsem docílila bylo vybublání. Zkusila jsem kousek obrousit. Ano, pod ním je dřevo, ale...


Kvůli profilaci rámu a tloušťce povrchové úpravy bylo téměř nemožné zbavit se ho mechanicky.


Bohužel urputně odolával i mému snažení zbavit se ho chemicky. Louhovala jsem, drhla plastovou drátěnkou (abych neudělala rýhy do dřeva) a několikrát při tom ztratila naději že to dostanu dolu.

Ale chtěla jsem dřevěný rám, nechtělo se mi ho přetírat barvou.

Po několikerém louhování (opakovaně) jsem docílila tohoto stavu. Přední část na dřevo, stačí jen dobrousit a boky zůstanou bílé.


Ručně jemným smirkem jsem obrousila to co vylezlo po posledním louhování a víc už se s rámem trápit nehodlám :-) Líbí se mi tak jak je.

U skláře jsem nechala uříznout zrcadlo a mého muže poprosila o přidělání skobičky do zdi nad umyvadlo. Jen mě zarazil jeho dotaz zda bude zrcadlo naležato, nebo nastojato :-) Nejdřív jsem si myslela, že mě chce naštvat (když občas nechce něco dělat, vymýšlí si blbosti), ale musela jsem mu dát za pravdu, že ani na stojato by to nebylo blbý :-) Ale já od začátku, ještě v dob hrubé stavby jsem počítala s zrcadlem na šířku.No a takhle to vypadá. Ještě chybí světlo nad zrcadlem, mělo by to být takové nějaké.

2 komentáře:

  1. Andrejko, vypadá moc krásně, ta dřina za to určitě stála !!!! Marki

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji za ocenění. Od tebe to hřeje dvojnásob, když víš co to obnáší ;-)

      Vymazat

Děkuji všem za návštěvu, moc mě těší jestli se vám tu líbilo. Vážím si každého vašeho komentáře :-)